Aquacity Poprad 75%

 Tento „bazénový komplex“ rozhodně nemohu zahrnout do klasických termálních lázní. Celý areál na mě spíše působí jako velké koupaliště, než jako klidné léčebné termální lázně.

Hodnocení dávám poměrně nízké, a to hned z  několika důvodů. Hlavním důvodem jsou především venkovní termální bazény. Tyto nebyly příliš teplé a pokud navštívíte Aquacity Poprad v zimě, absolutně nejsou prostorově dostačující. Okolí těchto bazénů je navíc poměrně dost neupravené, obklopují Vás staré, napůl spravené budovy, které na Vás působí divně, rozhodně ne relaxačně. Termální koupele jsem si tedy příliš neužil.

Další termální bazény se nachází v sekci zvané Blue Diamond. Jedná se o vnitřní termální bazény, kde se nachází dva větší bazény, z nichž jeden disponuje barem. Tady jsem měl již docela dobrý pocit, prostředí bylo upravené, čisté, ale stále jsem postrádal typickou atmosféru termálních lázní. Voda ovšem byla teplotně příjemná (asi 36 stupňů C).

Další sekcí areálu jsou bazény Blue Sapphire. Tyto jsou vskutku nádherné a především díky nim se vylepšilo mé hodnocení na celkových 70%. Jedná se o několik velkých kruhových bazénů, které mají příjemnou teplotu vody, dají se proplavávat, vše vypadá nádherně a příjemně. Pokud vydržíte do setmění, rozhodně stojí za to tuto sekci navštívit. Neustále měnící se noční osvětlení nad i pod vodou a hlasitá hudba dodává sekci Blue Sapphire nezapomenutelnou atmosféru. Upozorňuji však, že žádné klidné místo odpočinku to při této zábavě není. Nicméně show je to pozoruhodná.

 

Další zklamání však nastalo při navštívení Wellnes vitálního světa – neboli světa saun. Zde není možné (naproti např. lázním Laa un der Thaya) volně procházet mezi ostatními sekcemi. Tedy zaplatíte si jednorázový vstup a nemůžete saunový svět opustit. To je hodně nepříjemné, zvlášť když tato část areálu neobsahuje žádný větší bazén, pouze menší jacuzzi. Saunový svět sám o sobě je hezký, překvapí však pouze jednou skvělou saunou, kde se nachází krb. Podotýkám, že se do krbu přikládá přímo v sauně! To je zážitek pozitivní, nicméně pokud se chcete zchladit, musíte navštívit malý ochlazovací bazének, do kterého vede dosti kluzký žebřík. Zde dávám hodně procent dolů. Další minusová procenta dostává Aquacity Poprad i za to, že v saunovém světě nesmíte užívat přezůvky – připadalo mi to dost nehygienické.

Také můžete navštívit plavecký bazén, který si myslím ani nemůže ničím překvapit, tedy jej označuji jako standardní.

Pokud mám hodnotit celkový dojem tohoto aquacity, působí na mě jako komplex složený z mnoha starých či novějších budov, které na sebe nijak vizuálně nenavazují. Pokud jedete do Aquacity Poprad především za termálními bazény, není v podstatě o co stát. Musím samozřejmě i podotknout, že jsem zde byl pouze v zimním období, a proto je dost možné, že venkovní část by mé hodnocení mohla zvýšit. Navštívil jsem ovšem i několik jiných lázní (Györ, Bešeňová, atd.), kde se v zimě venkovní část využívá a dojmy jsou jistě nesrovnatelně lepší, než jaké jsem načerpal v Aquacity Poprad.

Na druhé staně je Poprad velmi blízko Vysokých Tater a pokud jste na zimní dovolené a nechce se Vám jezdit někam daleko, tak je to určitě dobrá volba.

kompletní fotogalerii naleznete zde 

 

 

Označeno s:
Označeno v Termály Slovensko
Jeden komentář “Aquacity Poprad 75%
  1. Jirka napsal:

    ja jsem byl v aquacity a libilo se mi. uvolnil jsem se a odpočinul jsem si. až pojedete do tater, oplati se podivat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Suplementy a sportovní výživa z Ronnie.cz