Sdílejte

Termální Lázně Laa an der Thaya  –  98%

 

Návštěvu těchto lázní jsem velmi dlouho odkládal a vlastně ani nevím proč. Možná to byly předsudky, že vše, co je za eura, je zbytečně drahé a po zkušenostech z menších lázní Maďarska jsem nechtěl navštívit lázně, kde budou maximálně dva bazény a tím nic zajímavé. Nicméně jsem se jednoho dne k návštěvě Laa odhodlal.

Cesta z Přerova je velmi jednoduchá. Trasa vede po dálnici na Brno a potom směr Vídeň – Mikulov, následuje odbočka na Pohořelice. Poté cesta vede rovně do Branišovic a pak se odbočuje do leva, kde vede krásná silnice zaplacená z fondů EU přes Hrušovany nad Jevišovkou až do Laa.

Lázně se dají nájít docela snadno, neboť jsou dobře značené ukazately (thermal) a nachází se v blízkosti vlakového nádraží.

U areálu je velké parkoviště, kde se dá pohodlně zaparkovat. Recepční byla velmi příjemná a i s mou lámanou němčinou jsme se nějak domluvili. Návštěvník dostane čip a platí se až při odchodu. Šatny jsou společné s převlékacími kabinkami, více viz ceník.

V hlavní budově se nachází velký bazén s termální vodou cca 34 C. Bazén je z části i venkovní a obsahuje různé atrakce, jako například protiproud v kruhu, perličkové koupele, masážní proudy atd.

Venku se nachází ještě další dva bazény, jeden je docela studený, určený k běžnému plavání a druhý je opět termální s teplotou cca 36 stupňů a voda je v něm slaná. Stačí se jen položit na vodu a nechat se nadnášet. V bazénu hraje příjemná hudba a to i pod vodou. Je to velmi příjemná relaxace.

Uvnitř areálu se nachází také restaurace, dětský koutek a tobogán, ve kterém proudí teplá termální voda, což je v zimě velmi příjemné. Uvnitř je také spoustu lehátek, které jsou zdarma. Byli jsme v Laa už několikrát a vždy je tam spousta volného místa.

V ceně vstupného je také textil sauna. Textil proto, že se tam pohybujete v plavkách. Jsou tam dvě sauny s rozdílnou teplotou, jedna parní kabina a světelná aromaterapie, což je inhalace páry s různým aroma (mentol, levandule, atd.).  Prostředí je velmi vkusně zařízené a rozhodně je příjemným zážitkem navštívit tento malý „saunový svět“.

Pro opravdové příznivce sauny a relaxace ovšem mohu doporučit návštěvu „opravdového“ saunového světa, který již sice není zahrnut v běžném vstupném, nicméně jak se říká: „za málo peněz je zde opravdu hodně muziky“. Saunový svět v termálních lázní Laa je neskutečný zážitek. Čeká zde na Vás několik saun, aroma komory, parní komora, úžasný venkovní ochlazovací bazének, zdarma venkovní i vnitřní lehátka, jaccuzzi pro více jak 10 lídi, dále sprchové komory a k tomu všemu neustálá překvapení v podobě tradičních procedur. Velmi milou skutečnosti je také fakt, že se můžete naprosto bez omezení pohybovat mezi lázněmi a saunovým světem. Pouze je nutné si samozřejmě při opuštění pohádkového světa obléci plavky. Naprosto nezapomenutelné a ojedinělé zážitky v této části lázní Vám nabízí právě zmiňované procedury, které je možno absolvovat bez dalších poplatků. Jedná se především o pravidelné procedury v hradní sauně (dokonalé prohřátí těla, které vydržíte jenom díky průběhu procedury) a dále různé aromatické, bylinkové a zdravotní procedury, při kterých se taktéž musí dodržovat určitý postup. Výsledek je ovšem nezapomenutelný, především doporučuji absolvovat proceduru s medem či solí. Více naleznete v sekci Sauna world.

Pokud bych měl shrnout zážitky, které jsem načerpal v termálních lázních Laa an der Thaya, musím popřít své výše zmiňované naprosto neopodstatněné předsudky vůči lázeňským zařízením, kde se platí eurem. Tyto lázně jsou naprosto dokonalé, i když se v komplexu nachází poměrně málo bazénů, vše Vám „vynahrazuje“ čisté a krásné prostředí, popř. se spojením večerního osvětlení celých lázní včetně bazénů. Jedinou připomínku, kterou bych zde vyslovil, je poměrně drahá restaurace, kdy pro čtyřčlennou rodinu je jistě dosti náročné zde živit rodinu po celý den. Je zde nutné ovšem i podotknout, že v lázních se dá konzumovat bez omezení vlastní jídlo a pití.

Celkový dojem ze dne strávené v Laa je příjemný a rozhodně ten, kdo hledá krásné prostředí, relaxaci, odbornost a profesionalitu, nebude litovat ceny, která je po mých zkušenost naprosto přiměřená.