Sdílejte

[singlepic id=24 w=320 h=240 float=left]

Hévízské jezero je největším biologicky aktivním přírodním jezerem s termální vodou na světe.

Rozloha Jezera je 4,4 hektarů, v hloubce 38 metrů se nachází termální pramen, obsahující sloučeniny síry, rádia a nerostných látek. Ten napájí jezero tak silným proudem, že se celý obsah jezera během 48 hodin zcela vymění.

Voda hévízského jezera je stejnou měrou bohatá na rozpustné  i plynné složky, snoubí v sobě příznivé vlastnosti uhličitých, sirných, magneziových, uhličitanových a mírně radioaktivních léčivých pramenů

V zimních měsících se teplota vody pohybuje mezi  23-25°C , v létě je to  až 33-36°C. Voda v jezeře se neustále pohybuje  jelikož teplá voda stoupá od pramene vzhůru, což má za následek lehké masažní účinky.

V Hévízu nalézáme téměř všechny potřebné komponenty přírodní léčby pro udržení zdraví které ve svém komplexu vytvářejí úplný součin vyladěných částeček celku.

Základní léčba v termálních lázních Hevízusestává z lázeňské koupací kůry a dalších jednotlivých procedur, jako jsou například bahenní zábaly, lečebné masáže, zátěžové koupele a v neposlední řadě pitná kůra, která je základem skoro každých termálních lázní.