Sdílejte

Lázně Bükfürdő nabízejí velmi kvalitní a rozmanité služby – jsou to druhé největší maďarské lázně, v Evropě jsou oblíbené především díky velmi účinné lečebné termální vodě. Vždyť vynikající kvalita lázeňských služeb byla oceněna nejvyšším čtyřhvězdičkovým hodnocením Asociace maďarských lázní !!! Pojem relaxace je zde na prvním místě!

Stručný popis

  • Lázně

Celý komplex se rozléhá na 14 hektarech, celkem zde naleznete 32 bazénů, vodní plocha přesahuje 5200 m2. Součástí jsou termální bazény, ochlazovácí plavecké bazény, dětské bazény, mini aquapark zdarma, Zážitkové koupele, Svět saun, Wellnes lékařské centrum, dětské centrum, sportovní hřiště, velké i zastřešené prostory jsou určené k relaxaci. Lehátka jsou poskytována zdarma, stejně jako parkoviště u lázní.

  • Léčebné bazény

Bazény s léčivou vodou mají teplotu 32-38 °C, jsou kryté a polokryté, dva termální bazény se nachazejí venku, 4 jsou uvnitř, další jsou v sekci Zážitkové koupele.

  • Ostatní bazény

Koupaliště a bazény vhodné pro sportování jsou naplněny vodou o teplotě 26-28 °C, jeden bazén je proplavávací zevnitř, venku jsou dětské bazény, velký bazén určený pro plavce, dále dva bazény i pro neplavce, miniaquapark čitající čtyři atrakce. Dalši bazény jsou umístěny v Saunovém světě a v Zážitkových koupelích.

  • Léčivá voda

Léčivé vody po klinických zkouškách slouží k terapeutickým a relaxačním účelům, všechny termální vody v Bükfürdő získaly kvalifikaci léčivé vody, vyvěrají ze 4 pramenů umístěných v bazénech. Svým obsahem je voda velmi cenná, chlorid sodný je vysoce účinný při zmírňování zánětů, vápník a fluor jsou důležité při metabolismu kostí, hořčík má pozitivní vliv na činnost svalů a oxid uhličitý obnovuje krevní oběh.

Voda je vhodná k léčbě všech onemocnění pohybového ústrojí a může být použita při: artróze, spondylóze, osteoporóze, lumbagu (houser), diskopatii, Bechtěrevově chorobě, chronické artritidě, inguinálním revmatismu, rehabilitaci po neurochirurgických a ortopedických operacích, následné péči po úrazech, chronických urologických a gynekologických zánětech, chronické žaludeční chřipce, poruchách trávení, vředech, nemocích oběhové soustavy, nemocích pohybového ústrojí a revmatických onemocněních.

Léčivá voda lze použít také jako pitná kůra, tato slouží k léčbě vředů chronické gastritidy, špatného trávení a pro prevenci osteoporózy.

Skutečný účinek vody lze pocítit již po krátkém pobytu, který může vést ke zlepšení vašeho zdravotního stavu.

  • Svět sauny

Svět sauny je určen pro 150 lidí, můžete zde nalézt tepidárium, parní lázně, infračervené i finské sauny, ledovou kabinu, aromasaunu a venkovní finskou saunu. Je zde skvěle vybavená vnitřní odpočinková zóna sauny, která slouží až pro 100 lidí a vzdušné zahrady sauny. Taktéž je možné se schladit ve vnitřních i vnějších ochlazovacích bazénech, odpočínek zajistí i  Jacuzzi a Kneipův bazén.

  • Ceník

Odkaz na aktuální ceník: 

 

  • Stravování

V areálu lázní se nachází několik restaurací a bufetů s velkým výběrem jídel, tyto jsou zastřešené i polozastřešené, pojmou najednou až několik set lidí.