Sdílejte

Dovolenou ve Vysokých Tatrách jsem využil k návštěvě slovenských termálních lázní. Takže tady je recenze na Bešeňovou.

Příjezd do Thermal Parku Bešeňová na mě působil tak trochu zvláštně, nevěděl jsem jestli jsem v termálech a nebo v pěstitelské stanici, neboť část areálu poblíž parkoviště vypadá dosti neudržovaně a táhne se podél ní starý obrovský skleník. Parkoviště, jestli se to dá nazvat tímhle slovem mne taky moc neoslovilo, spíše to byl prostor plny děr s občasnou navážkou makadamu a v únoru tam bylo místo i dvacet centimetrů vody. Oni asi v bešeňové nepochopili ze návštěvníci se sice přijeli koupat, ale až v areálu, a ve vodě teplé. Každopádně po pár přískocích a kličkovaní jsem se z parkoviště zázračně dostal a kupodivu suchý. Dále už probíhalo všechno příjemně.

Na recepci si vyberete tarif a čas, více v sekci ceník….     A koupáníčko může začít.

A abych pravdu řekl, tak na ty počáteční neduhy jsem zapomněl, jakmile jsem vlezl do prvního bazénu. Ta voda je prostě parádní. Úplně je z ní cítit ta léčivá síla. Park je klasicky rozdělen na vnitřní a venkovní bazény, ale ty vnitřní mají vodu sice teplou, ale na druhé straně úplně jinou než venku. Ve vnitřním areálu najdeme vířivky, 2 bazény, dětské brouzdaliště a tobogán. Jsou zde také lehátka, na kterých můžete odpočívat. Všechno je nové a čisté.

Venkovní areál byl v únoru v provozu asi jen z poloviny, protože v zimě jsou letní atrakce zavřené, nicméně i tak je venkovních bazénů v provozu asi 7 což je opravdu dost. Voda ve venkovních bazénech má hnědou až narezavělou barvu a teplota se pohybuje od 28 do 40 stupňů celsia. Pobyt v takhle teplé vodě je opravdu zážitek, a i když venku sněží a teplota se pohybuje kolem 5 stupňů tak Vám je prostě skvěle. Dokonce Vás voda po delší době tak prohřeje, že se musíte venku zchladit. V létě by to samozřejmě tak příjemné nebylo a proto pokud by jste chtěli navštívit termály, tak doporučuji jaro nebo podzim. Na druhou stranu v létě budou v provozu letní bazény s tobogánem a různé hospůdky a kiosky, takže to bude mít také svoje výhody.

Bešeňovou určitě doporučuji, na své si zde příjde určitě každý.