Sdílejte

 

Těmto termálním lázních dávám takto vysoké ohodnocení z prostého důvodu – jsou prostě skvělé, nabízí velmi kvalitní neustále rovíjející se služby a jsou zárukou pohodové a klidné dovolené za příjemnou cenu.

[singlepic id=51 w=320 h=240 float=left]

Samotné lázně odnedávna nabízejí opravdu mnoho různorodých služeb a věřím, že si zde vybere každý, i náročný klient. Komplex se skládá z několika částí. Hlavní část je samotné termální koupaliště, jehož součástí jsou dostatčně velké vnitřní a několik polozastřešených venkovních termálních bazenů s vodou až do 38 stupňů C. Domnívám se, že jsou poměrně velké, nicméně oblíbenost těchto lázní je natolik obrovská, že možná budete překvapeni, kolik lidí bazény mohou pojmout najednou. Dále se v areálu nacházejí dětské bazény a několik klasických bazénu s vodou do 34 stupňů C. Tatkéž je součástí bazén pro plavce (50 m) a asi čtyři atrakce (tobogán, skluzavky a mixér). Jejich používání je v ceně, což-li je velmi příjemné. Areál je dostatečně obrovský, nachází se v něm dost restaurací, nemusíte mít také strach o prostor pro odpčinek. Dále je součástí nově otevřená moderní a velmi vkusně zařízená zastřešená část, kde je možné zdarma využívat lehátka. Komplex je propojen průchozími terasami, které je také možné využít bez příplatku.

[singlepic id=40 w=320 h=240 float=left]

Další částí komlexu jsou zážitkové koupele. Bohužel o těchto Vás prozatím nemohu více informovat, neboť jsem je nenavštívil. Nicméně z popisu je zřejmé, že se jedná o zastřešený areál, kde je možné relaxovat a dále využít vodní atrakce, trysky, apod.

Za příplatek lze navštívit i svět saun, který jsem prozkoumal pár dní po jeho otevření. Nutno podotknout, že zde jsem se cítil rozporuplně. Prostředí je naprosto dokonalé, design celého saunového světa je bezchybný, vše je sladěno, je zde spousty místa, několik manželských lóží, nicméně to hlavní – tedy sauny, jsou lehce zarážející. Saunový svět obsahuje několik suchých i parních saun, nicméně jsem byl zklamán, když jejich provoz nebyl stoprocentní. Tedy až po mém několikanásobném upozornění byla zapnuta hlavní sauna – ta nejteplejší. Ze  zbytku byla v provozu asi polovina. Věřím, že tato situace vznikla především v důsledku nezaběhnutí nově otevřeného areálu, pokud by se však sitace znovu opakovala, už bych určite svět saun nenavštívil.

[singlepic id=47 w=320 h=240 float=left]Termální voda v lázních Bükfürdő je poměrně dost siřičitá, někdy až omamujícíJ, můžete si užívat několik pramenů, které vyvěrají téměř ve všech termálních bazénech. Její složení napomáhá především úlevě kloubů. Vzhledem k návštěvnosti předpokládám, že je velmi účinná.

Ubytování v termálním městečku Bükfürdő je dostupné, ale doporučuji objednat si jej dopředu. Je zde možno se ubytovat v hotelích, nachází se zde nepřeberné množství apartmánů a dva kempy – z toho jeden je přímo propojen s lázněmí – velmi levný. Apartmány jsou pak rozděleny – první část se nachází přímo u lázni, je možné dojít pěšky do komplexu, další část se nachází asi 3 km od lázní v obci Bük.Před lázněmi je neplacené velké parkoviště, tudíž je možné překonat vzdálenost autem.

Za noční život v Bükfürdu spolu se saunovým světem dávám lehce mínusové body. Pokud pominu nespočet komárů, které Vás stejně ženou zpět do apartmánů, hotelů či restaurací, není zde žádná “kolonáda” ani hlavní rušná ulice. Určite zde naleznete spousty malých či větších hospůdek, popř. vináren, ale neočkávajte obchody, bary, diskotéky, tedy rušný noční život. Kdo ovšem hledá klid, relaxaci, příjemné posezení s přáteli, dále kvalitní velký lázněňský komplex, je Bükfürdő jistě tou správnou adresou.

Fotogalerii naleznete zde