Sdílejte

Termální lázně Miskolc-Tapolca – 95%

 

Tyto lázně působí velmi pohodově, samotný komplex je obklopen lesy a jezerem, proto jsou lázně Miskolc-Tapolca tím pravým místem pro relaxaci. Hned úvodem musím zmínit bezesporu největší lákadlo těchto lázní – jsou tzv. jeskynní lázně. Nicméně začneme popořadě.

Komplex je jako tradičně rozdělen na dvě, resp. tři části. První jsou vnitřní bazény a jeskynní lázně, venkovní bazény a přiléhající jezero. Jezero je součástí nejen lázní, ale i venkovního okolního areálu, kde je možné si zapůjčit šlapadlo. „Atrakcí“ jsou vodotrysky uprostřed jezera, všudypřítomné lekníny a s trochou štěstí můžete spatřit i vzácné černé labutě, které proplouvají z lázní ven a zpět. Na jezeře, které je uvnitř lázní, jsou postaveny velké terasy, kde je možno také odpočívat.

Venkovní areál lázní je velmi krásný, máte pocit, jakoby jste leželi na mýtině uprostřed lesa. Nacházejí se zde asi dva dětské bazénky, dále dva venkovní bazény sousedící s vnitřním komplexem s vodou, která Vás v létě příjemně (nikoli šokově) zchladí. Dále můžete „brouzdat“ v dalším venkovním kruhovitém bazénu, který je zároveň občerstvením. Součástí venkovního areálu jsou také převlékárny, nicméně jejich architektura Vás opravdu uchvátí. Vše na Vás působí jako z orientálních zemí, okolo převlékáren a venkovních skříněk můžete procházet dál do lesů, kde se dostanete až nad lázně. Zde můžete také odpočívat, kochat se pohledem shora. Určitě doporučuji, krátká a krásná procházka.

To hlavní, proč jsou ovšem lázně Miskolc-Tapolca tolik navštěvované, je onen vnitřní areál lázní. Tento Vás uchvátí už při samotném vstupu – vstupuje totiž do vody v tajemné jeskyni…vnitřní část lázní je prostě úžasná, čítá spousty zákoutí, slepých uliček končících dalšími bazény, spousty vodních atrakcí, neustále proplouváte jeskyní a dostáváte se na nová a nová místa, pohled vzhůru je úžasný.. uvnitř je také několik (myslím tři nebo čtyři) samostatné bazénky s termální vodou o teplotě až 38 stupňů C. Samotná voda v jeskyních je také termální a teplotně příjemná, je zde možné vydržet i delší dobu. Jelikož se nacházíte ve skále, je zde i příjemná teplota jak v letních, tak v zimních měsících. Koupání v jeskyni v lázních Miskolc-Tapolca je perfektní nezapomenutelný zážitek. Jediné, co je ovšem neovlivnitelné a přirozené, je hluk, který se ovšem v jeskyních samozřejmě násobí. Rozhodně je vhodnější navštívit lázně v pracovní den.

Jediné, za co bych snad v lázních Miskolc-Tapolca strhla ony pomyslné procentní body, je stravování. Jsou zde asi dvě restaurace, nicméně cenově jsou dražší, než v jiných lázních. Nicméně to je také vše, co bych těmto lázních vytkla.

Pokud hledáte místo v přírodě, termální léčivou vodu, spousty místa pro relaxaci, krásnou architekturu a zajímavé ojedinělé koupání v jeskyních v léčivé vodě – pak jsou lázně Miskolc-Tapolca to pravé ořechové pro Vás!!!