Sdílejte

Termální park Bešeňová – 98%

            Právem se Bešeňová nazývá termálním parkem! Zde není možné než psát slova chvály a zařadit Bešeňovou k několika nejlepším lázním, které jsem kdy navštívil.

            Klid, pohoda, nádherné prostředí, okolní hory, teplá voda, spousty bazénu, relaxace, dobré jídlo, kvalitní služby – to je Bešeňová. Nicméně nemusíte se obávat, hodlám tuto recenzi obohatit i o další komentáře.

Park se nachází na trase mezi Ružomberkom a Lipt. Mikulášem a je vzdálen asi 205 km od Přerova. Cesta přes Slovensko je dost neupravená, nicméně za zážitky, které Vás čekají, to jistě stojí.

Termální park Bešeňová se rozděluje do dvou, resp. tří částí. Všechny jsou krásně upravené, všude je čisto, architektura je sladěná a řekl bych téměř dokonalá. Jedná se o část s vnitřními bazény, venkovními bazény a saunový svět. Bohužel v tomto článku nebudu popisovat dojmy ze saunového světa, jelikož jsem ho prozatím nenavštívil.

Začnu tedy venkovními bazény. Tyto se nacházejí v úžasném prostředí, kdy z každého bazénu máte výhled na okolní Tatry. Co dodává Bešeňové ráz pravých termálních lázní, je jistě barva vody, která přechází od světle hnědé až po úplně kalnou, tmavou. Teplota vody je tak vysoká, že i při 6 stupních C, kdy jsem tam byl já, jsem se musel ochlazovat vzduchem. Všichni jsem se venku pohybovali pouze v plavkách, jako kdyby bylo 30 stupňů C J. Bazénů s termální vodou je tam skutečně dostatek, každý má jinou teplotu, vyberou si jistě všichni návštěvníci. Dále je součástí venkovního areálů i několik bazénu s „normální“ vodou, tyto v zimě nejsou napuštěné. Je zde i několik skluzavek a tobogán. Celý venkovní areál je také obklopen malebným termálním hotelem, který přesně zapadá do celkového rázu architektury a vše tak působí skvěle.

Vnitřní areál termálního parku Bešeňová je stejně dokonalý jako venkovní část lázní. Ve vnitřní části sice nejsou bazény s tmavě zabarvenou termální vodou, nicméně to na mém hodnocení rozhodně neubírá. Vnitřní komplex je dokonalý opět svou architekturou, nachází se zde několik poměrně teplotně příjemných bazénů, je zde spousta atrakcí pro děti i dospělé, několik masážních trysek a především spousty lehátek. Areál je jakoby rozdělen do několik částí a v každé je možné najít místečko na relaxaci, kde se budete cítit velmi příjemně. Navíc je velká část prosklená, tudíž pozorujete i venkovní dění (např. sněhovou vánici).

V Bešeňové se taktéž nachází restaurace, kde je možné se najíst za nízké ceny, jídlo je dobré a není důvod si zde brát své vlastní. Mezi vnitřním a venkovním areál jsou také „schované“ dvě jacuzzi.

Celkový dojem lázní je naprosto výborný, dokonalý, vše je čisté a hezké. Jediné, co ubírá ta 2%, je parkoviště, které je neupravené a nachází se u areálu. Parkoviště je ovšem poskytováno zdarma.

Pokud chcete vyrazit na dovolenou a hledáte místo odpočinku, relaxace, „pravou“ termální vodu a krásné prostředí, jistě Vám mohu doporučit termální park Bešeňová, kde načerpáte jenom pozitivní zážitky!